
Лілія
Junior Manual Test Engineer
“Якщо хочеш зробити щось якісно, роби повноцінно”, - стверджує Лілія Чекмарова, Junior Manual Test Engineer в Intellias, світчер в IT із дипломом лікаря.
Розкажи, як ти потрапила в ІT?
За освітою я лікар-невропатолог, але ще з 5 курсу університету почала працювати SEO-спеціалістом у будівельній компанії. Там я вперше зіштовхнулася з тестуванням, бо якщо хочеш зробити щось якісно - роби повноцінно. Коли компанія вирішила робити інший сайт, я виконувала роль бізнес-аналітика і тестувальника. Так я заглибилися у вивчення цього напряму та почала вивчати дуже детально. З часом остаточно вирішила стартувати роботу в IT-сфері.
Як ти навчалась?
Самостійно. Я поділила на блоки всю інформацію та застосунки, які повинна була освоїти, і вивчала їх паралельно. Мені було дуже цікаво, тож це було нескладно.
Перша книга, яку я прочитала, - “Тестування програмного забезпечення”, Святослава Кулікова.
Зараз усе легко гуглити, у вільному доступі є багато програм курсів. Можна брати готову програму, об’єднати з іншою і вивчати собі. Наприклад, HTML/CSS я вивчала безкоштовно онлайн, десь на YouTube. Потрібен день, щоб усе підібрати, створити свою ідеальну адаптовану програму, а потім йти за нею, збираючи все, наче хлібні крихти.
Як минає день Junior-розробника?
Залежить від проєкту. Якщо коротко, то мій день починається з моніторингу app-insights. Іншими словами, з підтвердження того, що все працює добре. Далі вже - дейлі і робота локально з тасками, стеження за пайплайнами тощо. Тут кожен день відрізняється.
Скільки часу пішло на пошук першої роботи?
Дуже мало. Я була добре готова до співбесіди, бо точно знала, чого хочу і куди іду. Тож одразу надсилала резюме у компанії, де мені було б цікаво. Була на двох співбесідах, отримала два офери і ось я тут.
Що було найбільшим челенджем під час пошуку першої роботи/стажування?
Наважитися на це. Бо завжди здається, що не все ідеально, що можна ще щось вивчити тощо.
Найбільший fail, якого ти припустилася під час пошуку першої роботи в IT?
Навіть сумно зараз, бо відповісти нема чого:) Не маю такого досвіду, я досконало пропрацювала все, що буду робити. Старт кар’єри в ІТ був легким.
Які 3 поради можеш дати тим, хто розпочинає свій професійний шлях в IT?
- Багато читати і добре готуватися до співбесіди.
- Досконало обирати компанію і проєкт, щоб було дійсно цікаво.
- Нічого не боятися, не відкладати на потім, а просто діяти, і тоді дійсно все складеться найкращим чином.
Телеграм IntelliStart для IT-початківців